Janine Smit Nederlands kampioene 500 meter

Janine Smit 500m nk afstanden
Janine Smit (Beeld NOS)

Janine Smit heeft zaterdag bij de Nederlandse afstandskampioenschappen in Heerenveen de nationale titel op de 500 meter veroverd.

De 27-jarige Smit was met 38’22 de ‘jonkies’ te snel af in Thialf. Letitia de Jong reed met 38’31 de tweede tijd. Jutta Leerdam werd derde in 38’41, een positie in de uitslag waar ze absoluut niet tevreden mee was.

Toch kan Leerdam tevreden zijn want samen met Nederlands kampioene Smit en Letitia de Jong heeft ze zich geplaatst voor het WK Afstanden begin februari in Inzell.

Suzanne Schulting komt dit seizoen ook in actie bij het langebaanschaatsen. De Olympisch kampioene shorttrack kon helaas op de 500 meter geen indruk maken. Ze werd vijftiende in 39’25.

Klik hier voor de volledige uitslag van de 500 meter dames.

Startbewijzen EK Sprint Collalbo

Voor deelname aan het EK sprint wordt tijdens het NK Afstanden een klassement over de 500 en 1000 meter opgesteld. De top drie verdient een startbewijs voor het EK. De 1000 meter staat zondag op het programma in Heerenveen.

Advertentie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s